Gościem curriculum implantologii małoinwazyjnej - Norbert Bomba - dyrektor Champions


foto glwne gościem curriculum implantologii małoinwazyjnej - norbert bomba - dyrektor champions
15 kwietnia 2014 w Duda Clinic College of Dental Medicine odbyło się szkolenie z cyklu CURRICULUM IMPLANTOLOGII MAŁOINWAZYJNEJ (TRYB INDYWIDUALNY) – edycja CHAMPIONS. Gościem honorowym, który wygłosił krótki wykład inauguracyjny na temat  Metod Implantacji Minimalnie Inwazyjnej (metoda MIMI) był Norbert Bomba – ZTM Zahntechniker Meister, ekspert technologii laboratoryjnej i dyrektor generalny Champions Innovation GmbH w Niemczech.

Po części teorytycznej nadszedł czas na część kliniczną kursu, gdzie pod okiem instruktorów College of Dental Medicine i przy wskazówkach Bomby uczestnicy mieli możliwość samodzielnego wprowadzenia implantów Champions z wykorzystaniem metody implantacji minimalnie inwazyjnej. U pacjentki wprowadzono podczas jednego zabiegu 15 implantów, z czego 14 wszczepów zostało założonych przez uczestników kursu. Po części chirurgicznej pacjentka została zaopatrzona w natychmiastowe uzupełnienia tymczasowe oparte na implantach i zębach własnych zarówno w szczęce jak i w żuchwie.

Pomimo, że kurs miał charakter CURRICULUM IMPLANTOLOGII MAŁOINWAZYJNEJ - a więc szkolenia skierowanego do osób z niewielkim doświadczeniem implantologicznym - miał on również cechy jednodniowego modułu CONTINUUM COMPLEX CASES a więc szkolenia na poziomie zaawansowanym, podczas którego w jeden dzień następuje pełna rekonstrukcja i zaopatrzenie pacjenta w tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Takie zintegrowane leczenie prowadzone jest przez zespół lekarzy i podczas kursu uczestnicy mają możliwość zapoznania się zarówno z planowaniem, logistyką jak i kolejnymi etapami zintegrowanego leczenia chiururgicznego, periodontologicznego i implantoprotetycznego.
W niedługim czasie zaplanowano kolejne moduły CONTINUUM COMPLEX CASES.